تبلیغات
علم مثل دریاست . . . - مصرف خیاردر آلمان

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 11 شهریور 1390

بنابر اعلام مقامات اروپایی خیارهای وارداتی از اسپانیا به آلمان كه منشا بیماری سندرم "همولیتیك اورمیك " می‌باشد، باعث مرگ 10 نفر در این كشور شده است.
به گزارش‌ فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، بنابر اعلام مقامات اروپایی خیارهای وارداتی از اسپانیا به دیگر كشورهای اروپایی از جمله آلمان می‌تواند منشا بیماری سندرم "همولیتیك اورمیك "در تعدادی از مردم این قاره باشد.
بر اساس این گزارش، مركز اروپایی كنترل و جلوگیری از انتشار بیماری‌ها در استكهلم كه موارد بیماری‌ در اتحادیه اروپا را مورد بررسی قرار می‌دهد با تائید این خبر اعلام كرد كه تاكنون 214 مورد از این بیماری گزارش شده است كه از مجموع این موارد 186 مورد مربوط به افراد 18 ساله به بالا بوده است و 146 مورد از بیماران را زنان تشكیل می‌دهند.
همچنین تاكنون مرگ 4 نفر و ابتلای دست كم 200 نفر در آلمان تائید شده است و اخباری نیز مبنی بر مرگ 10 نفر در آلمان به دنبال ابتلای به این بیماری منتشر شده است.
مبتلایان به این سندرم دچار از كار افتادگی كلیه و اختلال در دستگاه مركزی اعصاب می‌شوند. سوئد، دانمارك، هلند و انگلیس از دیگر كشورهایی هستند كه این بیماری در آنها دیده شده است.
این دومین بار است كه در سال جاری فاجعه غذایی در آلمان رخ می دهد. پیش از این نیز در ماه ژانویه اخباری درباره آلوده بودن گوشت مرغ، تخم مرغ و خوك در آلمان منتشر شده بود.ارسال توسط mobin molaea
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارین کدوم مطلب رو بخونین؟پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا