تبلیغات
علم مثل دریاست . . . - خواص سیر

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 18 مرداد 1390

۲ داستان درباره سیر:

۱)یک روایت قدیمی حاکی است که در سال ۱۷۲۶م.در مارس کلی از شهرهای ساحلی جنوب فرانسه طاعونی پیدا شد.وجمع بسیاری را به کشتن داد.اما چهار نفر دزد بدون اینکه از سرایت طاعون بترسند مشغول دزدی شدند و از سرقت مال طاعون زدگان هم شرم و حیا به خود راه ندادند این چهار دزد با مصرف سیر و سرکه در مقابل طاعون مصونیت یافته و با خیال راحت به کار خود ادامه می‌دادند تا اینکه بر اثر سرقت‌های متوالی و مکرر دستگیر شده و محکوم به مرگ گردیدند هنگامی که ان‌ها را برای اعدام به سمت چوبهٔ دار می‌بردندبه مامورین وعده دادند که اگر ان‌ها را اعدام نکنند نسخهٔ دارویی را فاش خواهند کردکه هرکس آن را مصرف کند در مقابل طاعون مصون خواهد ماند و با فاش کردن این نسخه که مخلوطی از سیر و سرکه بود از مرگ جسته و زندگی خود را به دست اوردند. در قرن ۱۸ سرکهٔ ضدعفونی ۴ دزد به وجود امد که برای شست و وی زخم‌های شدید به کار می‌بردند. امروز هم بدون هیچ شک و تردیدی، سیر بین داروهای نباتی در صف نخست قرار گرفته‌است.

۲

)چهار هزارو پانصد سال پیش از میلاد مسیح خئوپس، یکی از پادشاهان عکس سیر را روی یکی از بزرگترین اهرام غزه حجاری کرد.نوشته‌ای که بر یکی از اهرام مصر دربارهی خواص درمانی وطبی سیر باقی مانده این خبر را می‌دهد که هر روز صبح حبه سیری (شکل۲) به کارگرانی که اهرام مصر را می‌اختند می‌دادند تا ان‌ها را در مقابل بیماری مصون نگه داشته و برای ساختن چنین بنایی دل و جرئت می‌بخشید.


خواص سیر:

• سرشار از پتاسیم است • سیر دارای اسانس فرار از از گوگرد سیلیس و ید است • عمل هضم را اسان می‌کند • فیبر فراوانی دارد • فشار خون را تنظیم می‌کند. • از بیماری التهاب مفاصل جلوگیری می‌کند.

چه افرادی با سیر معالجه می‌شوند؟

• مصرف سیر را برای درمان آسم,، سیاه سرفه، سل ریوی توصیه شده‌است. • در مقابل امراض مسری

• سیر ذراتی را که به شکل ذرات ریز شیشه‌ای در شرایین جمع می‌شوند و تولید تصلب شرایین می‌کنند حل می‌کند

• سیر خون را تصفیه و ان را پاک و غنی می‌سازد.

• مصرف سیر در معالجه تمام بیماری‌هایی که در اثر بدی جریان خون و یا فساد خون پیدا شده‌است، مثل :تصلب شرایین، زیادی فشار خون رماتیسم التهاب مفاصل انواع ورم‌های ساق پا، واریس تجویز شده‌است.

• سیر دندان‌ها را محکم می‌کند و اگر لق شده باشند کمک می‌کند تا دوباره ریشهٔ ان سفت شود

• سیر جرم مینای دندان را پاک می‌کند.

• اگر سیر را بتراشند و بر روی قویترین میکروب‌ها بریزند در طی چند دقیقه میکروب‌ها کشته و نابود می‌شوند.


مطالعات گستردهٔ متعددی نشان داده‌است که سیر برای متوقف کردن پیشرفت سرطان موثر است.در چین محققان یک بررسی علمی وسیعی را در دو شهر از ایالات شاندونگ انجام داده‌اند.ساکنین یکی از این دو شهر کمترین تعداد مرگ و میر را در اثر ابتلا به سرطان معده داشتندیعنی ۳ نفر در ۱۰۰۰۰۰در سال، نفر در حالی که در بین ساکنین شهر دوم تعداد مرگ و میرها در اثر سرطان معده سیزده برابر بیشتر از شهر اول بوده‌است.

چه اختلافی بین شرایط زندگی در این ۲ شهر وجود داشته موضوعی است که مورد توجه و بررسی محققان قرار گرفته‌است.پس از مطالعه دقیق معلوم شد ساکنین شهر اول معمولاً در هر روز حداقل هر نفر ۲۰ گرم سیر می‌خورده انددر صورتی که ساکنین شهر دوم اصولا عادت به خوردن سیر ندارندو تقریبا سیر در رژیم غذایی آن‌ها جایی ندارد. سیر غلظت نیترات‌ها را که عامل تولید مادهٔ سرطان زای نیتروزامین در عصارهٔ معده هستند کاهش می‌دهد و از این طریق بدن را از ابتلا و ایجاد و توسعهٔ سر طان معده حفظ می‌کند. در سال ۱۹۹۵ مجلهٔ آمریکایی نتیجهٔ مطالعاتی را که در مورد ۴۱۸۷۳ نفر زن داوطلب در ایالات آیووا برای بررسی اثر سیر در کاهش خطر سرطان کولون انجام شده منتشر نموده‌است. نتیجهٔ این مطالعات روشن ساخته که سیر قطعا برای کاهش خطر ابتلا به سرطان رودهٔ بزرگ (کولون) موثر است.ظاهرا به نظر می‌رسد که سیر ممکن است از سه طریق در مورد پیشگیری از سرطان مؤثر باشد: ۱.از طریق اثر مستقیم روی رشد سلول‌ها سرطانی ۲.از طریق افزایش توانایی سلول‌های دفاعی بدن برای جنگیدن با عامل سرطان.زیرا ثابت شده‌است که سیر در افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن مؤثر است. ۳.جلوگیری از فعالیت‌های مخاطره آمیز مواد شیمیایی که منشا ایجاد سرطان هستند

سیر به عنوان داروی موثر در کاهش فشار خون شهرت تاریخی دارد. در چین طی قرن‌ها از سیر برای این هدف استفاده می‌شده‌است. دولت ژاپن به طور رسمی سیر را به عنوان یک داروی ضد فشار خون می‌شناسد. سیر به عنوان داروی نرم کردن سینه و ضد التهاب ریه در موارد ضد التهاب ریه در موارد سرما خوردگی و برونشیت‌های مزمن مؤثر است. دانشمندان لهستانی نیز در تحقیقاتی نشان می‌دهند که عصارهٔ سیر در درمان ناراحتی بچه‌ها که از برونشیت مزمن و اسم برونشیتی رنج می‌برند بسیار کمک می‌کند. نکتهٔ جالب این است که سیر خواص انتی اکسیدانی قوی دارد.

سیر نقش مهم در سلامتی انسان داردارسال توسط mobin molaea
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارین کدوم مطلب رو بخونین؟پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا